2021 rugsėjo 23 d.
sitemapaccessibility
sąveikumas logo

Sąveikumas

- atskirų ir skirtingų organizacijų
gebėjimas bendrai veikti siekiant
abiem šalims naudingų ir sutartų
tikslų.

 
NAUJIENLAIŠKIS
Naujienų prenumerata elektroniniu paštu

Facebook draugai rekomenduoja

Naudingi dokumentai

Cloud computing - Nuotolinės kompiuterijos galimybių naudojimas Europoje

Nuotolinę kompiuteriją (ang. Cloud computing) supaprastintai galima suvokti kaip duomenų saugojimą, apdorojimą ir naudojimą toli esančiuose internetu pasiekiamuose kompiuteriuose. Kitaip sakant, vartotojai prireikus gali naudotis beveik neribotais skaičiavimo pajėgumais, poreikiams patenkinti jiems nebūtina investuoti daug kapitalo, o savo duomenimis jie gali naudotis bet kur, kur tik yra interneto ryšys. Panaudojant nuotolinę kompiuteriją galima labai sumažinti naudotojų išlaidas informacinėms technologijoms ir sukurti įvairių naujų paslaugų. Naudodamosi nuotoline kompiuterija, net mažiausios įmonės gali pasiekti vis didesnes rinkas, o vyriausybės, ir ribodamos išlaidas, gali savo paslaugas padaryti patrauklesnes ir veiksmingesnes.

Dėl visuotinio žiniatinklio informacija tapo prieinama visur ir kiekvienam, o nuotolinė kompiuterija suteikia galimybę visur ir kiekvienam naudotis skaičiavimo pajėgumais. Kaip ir žiniatinklio, nuotolinės kompiuterijos technologijų plėtra vyksta jau kurį laiką ir vyks toliau. Skirtingai nei žiniatinklis, ji dar tik žengia pirmuosius žingsnius, todėl Europa turi galimybę imtis veiksmų, kad nuotolinei kompiuterijai toliau plėtojantis, užsitikrintų pirmavimą ir pasinaudotų populiarėjančios nuotolinės kompiuterijos naudojimo ir jos paslaugų teikimo paklausa ir pasiūla.

Todėl Komisija siekia sudaryti sąlygas sparčiau įsisavinti nuotolinę kompiuteriją visuose ekonomikos sektoriuose ir tą procesą palengvinti, nes tai gali padėti sumažinti IRT sąnaudas, o ėmus taikyti naujus skaitmeninio verslo metodus - padidinti našumą, užtikrinti augimą ir darbo vietų kūrimą. Remiantis visos politikos, reguliavimo ir esamų technologijų pažangos analize ir siekiant nustatyti, ko reikia tam tikslui pasiekti, išsamiai pasikonsultavus su suinteresuotosiomis šalimis, šiame dokumente nurodomi svarbiausi neatidėliotini papildomi veiksmai. Šis komunikatas, parengtas vykdant vieną iš pagrindinių Komunikate dėl elektroninės prekybos ir internetu teikiamų paslaugų numatytų veiksmų, yra Komisijos politinis įsipareigojimas ir juo visos suinteresuotosios šalys raginamos dalyvauti įgyvendinant šiuos veiksmus, kuriais būtų galima pasiekti, kad 2020 m. Europos Sąjungoje nuotolinei kompiuterijai bus papildomai tiesiogiai išleista 45 mlrd. EUR, o jų bendras kaupiamasis poveikis iki 2020 m. būtų 957 mlrd. EUR BVP ir 3,8 mln. darbo vietų.

Sprendžiant konkrečius nuotolinės kompiuterijos klausimus, Europos verslas, organizacijos ir viešojo sektoriaus institucijos greičiau ir labiau suderintai įsisavintų šią technologiją, todėl augant paklausai sparčiau didėtų visos ekonomikos našumas ir konkurencingumas, o augant pasiūlai išaugtų rinka, kurioje Europa taptų vienu svarbiausių pasaulinių žaidėjų. Atsižvelgiant į tai, kad susiklostė tinkamos aplinkybės ir kad Europa turi gilias telekomunikacijų įrangos tradicijas, Europos IRT sektorius gali pasinaudoti naujomis svarbiomis galimybėmis - labai efektyviai diegti nuotolinės kompiuterijos infrastruktūros tinklus ir paslaugas. Be to, dėl išaugusios paklausos galėtų gauti naudos Europos didieji ir mažieji prietaikų kūrėjai.


 


 

              

Prisegtos bylos

 

ATSAKYKITE Į ANKETĄ

Kviečiame atsakyti į anketos klausimus ir prisidėti prie e. valdžios sąveikumo portalo kūrimo!

 

DISKUSIJOS

Diskutuokite portale Jus dominčiomis temomis. Užsukite "Viešos diskusijos"

INICIATORIUS

vrm, logo, small, mažas, logotipas

Projekto partneriai

 

infostruktura, logo

 

fresh media, logotipas

 

Naudinga

vrm, baneris

epaslaugos

Mums svarbi jūsų nuomonė


Sprendimas: Fresh media. Naudojama EasyWeb 3.0 sistema
Vidaus reikalų ministerija
Šventaragio g. 2, LT-01510 Vilnius
Pasiteirauti: Tel.: 271 7130, faksas: 271 8551